Jak rozpoznać fałszywy kamień gua sha lub roller jadeitowy ?

Istnieją dwa rodzaje prawdziwego jadeitu:

Większość wałków wykonana jest z jadeitu nefrytowego, ponieważ jest to mniej szlachetny kamień w porównaniu do jadeitu. Ta cecha sprawia, że jest on tańszy.

Jednak niektóre wałki, które są sprzedawane jako jadeit, wcale nie są jadeitem. Mogą być wykonane z innego kamienia, który został chemicznie zabarwiony lub potraktowany polimerami, aby wyglądał na błyszczący. Lepiej trzymać te materiały z dala od twarzy.

Oto kilka sposobów na sprawdzenie, czy twój jadeitowy wałek jest prawdziwy:

  • Zaciśnij o wałek kawałek jadeitu, który wiesz, że jest prawdziwy. Jeśli brzmi płasko jak plastik, to prawdopodobnie jest fałszywy.
  • Dotknij swojego wałka jadeitu. To jeden z najprostszych i najłatwiejszych sposobów na sprawdzenie. Prawdziwy jadeit będzie chłodny w dotyku.
  • Zbadaj dokładnie wałek. Nie powinien mieć w sobie pęcherzyków powietrza, ale powinien mieć marmurkowanie lub jakieś nierówności na powierzchni.
  • Podrap lekko powierzchnię wałka paznokciem lub czubkiem szpilki. Prawdziwy jadeit nie będzie miał na sobie śladów.

Jak czyścić wałek do twarzy ?

  • Wytrzyj nadmiar oleju lub produktu miękką, czystą ściereczką. Dobrze jest wytrzeć go po każdym użyciu.
  • Użyj delikatnego płynu do mycia twarzy lub mydła, aby zabić bakterie. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać wodą o temperaturze pokojowej.
  • Unikaj nakładania bardzo gorącej wody na wałek do twarzy lub moczenia go w wodzie.
  • Połóż wałek poziomo na czystej ściereczce, aby wyschnął.

Więcej informacji:

Używanie wałka do masażu twarzy może być relaksujące i może mieć pewne potencjalne korzyści dla Twojej skóry.

Delikatne rolowanie lub masowanie delikatnej skóry twarzy, szyi i obojczyków może pomóc zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć stres.

Istnieje wiele rodzajów wałków do twarzy do wyboru, a wszystkie z nich mogą być korzystne. Po prostu upewnij się, że znasz oznaki fałszywego kamienia i regularnie czyść swój wałek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *