Kamień Gua Sha czy działa ? Jakie są efekty ?

Prawdopodobnie widziałaś kamienie gua sha na całym Instagramie i stronach internetowych poświęconych urodzie. Wydaje się, że to zbyt piękne, aby było prawdziwe – przesuwanie kamienia po twarzy, aby uzyskać wyraźne kości policzkowe i zlikwidować worki pod oczami? Czy to tylko kolejny trend, który zniknie za rok lub dwa, czy też gua sha jest tu na stałe?

Gua Sha faktycznie istnieje od wieków w Chinach, gdzie technika była używana do skrobania skóry gładkim kamieniem, porożem lub monetą, aby uzdrowić skórę poprzez zaczerwienienie, które wystąpiło (sha). Proces ten był stosowany na całym ciele, ale dzisiaj jest głównie stosowany na twarzy i szyi.

Poniżej odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania dotyczące kamieni gua sha!

Czym są kamienie Gua Sha?

Kamienie Gua sha są narzędziem używanym do łagodzenia napięcia, rzeźbienia skóry i zwiększania krążenia. Są one tradycyjnie wykonane z jadeitu lub kwarcu, ale dostępne są również opcje z tworzywa sztucznego. Są dostępne w różnych kształtach, ale zazwyczaj są nieco zwężone, więc jest mniejsza krawędź, która może być używana w pobliżu oczu lub nosa.

Wałek jadeitowy, a Gua Sha

Jaka jest różnica między kamieniem Gua Sha a wałkiem jadeitowym?

Kamienie Gua Sha i wałki jadeitowe są ze sobą ściśle powiązane! Oba pochodzą z Chin i oba są stosowane w celu uwolnienia napięcia w twarzy i zapobiegania oznakom starzenia. Jadeitowe wałki są delikatnie toczone po twarzy, a nie „skrobane” jak kamienie. Wiele osób schładza swoje wałki jadeitowe i używa ich do usuwania opuchlizny pod oczami rano i budzenia twarzy ze zwiększonym krążeniem!

Jakie są korzyści z Gua Sha?

Wiele osób twierdzi, że gua sha nadaje strukturze skóry podniosły wygląd, z bardziej zdefiniowane kości policzkowe. Delikatne stosowanie może również zmniejszyć worki pod oczami. Użytkownicy twierdzą, że łagodzi ona napięcie mięśniowe i napięte szczęki oraz sprawia, że ich kości policzkowe i linia szczęki wydają się bardziej zdefiniowane.

Technika ta może również promować drenaż limfatyczny, który może zmniejszyć opuchliznę twarzy i pomóc usunąć płyn i toksyny z systemu. Niektórzy twierdzą, że służy ona nawet jako alternatywa dla zastrzyków ze względu na jej zdolność do łagodzenia napięcia, które może powodować drobne linie lub zmarszczki.

Czy Gua Sha naprawdę działa?

Korzyści płynące z gua sha nie są w pełni udokumentowane ani udowodnione, ale osobiste doświadczenia ludzi z zabiegiem na twarz często mówią same za siebie! Rezultaty są często subtelne i nie są trwałe – ale często są zauważalne dla danej osoby. Niektórzy twierdzą nawet, że łagodzi on objawy TMJ!

Jak używać kamieni Gua Sha?

Technika Gua sha jest niezwykle ważna dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Wydaje się to dość proste, ale musisz osiągnąć odpowiedni ruch, kąt i nacisk, aby być skutecznym. Nieprawidłowe użycie może co najmniej nic nie zrobić, a co najwyżej spowodować wewnętrzne uszkodzenia lub siniaki.

Oto kilka dobrych zasad:

Trzymaj kamień niemal równolegle do twarzy

Stosuj równomierny nacisk, który nie jest zbyt mocny

Przed zabiegiem zastosuj serum lub krem nawilżający, aby zmniejszyć tarcie.

Które kamienie Gua Sha są najlepsze?

Większość ekspertów zaleca znalezienie kamienia wykonanego z czystego jadeitu lub kwarcu różowego. Niektórzy ludzie doświadczają podrażnień od syntetycznego plastiku, z którego wykonane są tańsze kamienie gua sha. Kamienie jadeitowe i kwarcowe również lepiej trzymają zimno i ciepło,

Kto nie powinien używać kamieni Gua Sha?

Jeśli cierpisz na aktywny trądzik, trądzik różowaty, egzemę lub jakikolwiek rodzaj podrażnienia skóry, nie powinieneś stosować gua sha. Przed próbą w domu skonsultuj się z licencjonowanym dermatologiem. Jeśli jesteś w ciąży, skonsultuj się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *