Konturowanie twarzy z użyciem Gua Sha

CO TO JEST GUA SHA?

Gua sha to technika uzdrawiania stosowana w tradycyjnej medycynie chińskiej, która została zaadaptowana do świata urody. Termin ten pochodzi od chińskiego słowa oznaczającego „skrobać”. Gua sha wykorzystuje ruch skrobania kamiennymi narzędziami po skórze, aby przesunąć zastałe płyny i toksyny pod powierzchnię.

Brzmi boleśnie? W rzeczywistości, szybkie wyszukiwanie w Internecie pokaże Ci przerażające zdjęcia siniaków po tradycyjnym gua sha. Jednak w jego pięknej adaptacji na twarz, stosuje się znacznie łagodniejszy nacisk, aby uzyskać te same korzyści bez wszystkich strasznych siniaków.

„To naprawdę pomaga organizmowi naturalnie metabolizować i eliminować toksyny” – mówi Michael. „Jest świetny do drenażu limfatycznego, pobudzenia krążenia i wypracowania napięcia mięśni wzdłuż linii szczęki. Jest też naprawdę, naprawdę dobry do usuwania opuchlizny i łagodzenia”.

CZEGO POTRZEBUJESZ, ABY TO ZROBIĆ?

Najlepiej jest mieć pod ręką dobry olejek do twarzy, aby przygotować skórę, co pozwoli narzędziu łatwo poruszać się po jej powierzchni.

Co prowadzi nas do samego narzędzia gua sha. Narzędzia są zazwyczaj wykonane z kwarcu różowego lub jadeitu i występują w różnych kształtach i rozmiarach. Michael zaleca wybór kształtu, który intuicyjnie Cię pociąga, lub takiego, który Twoim zdaniem najlepiej dopasuje się do konturów Twojej skóry.

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ?

„Z gua sha specjalnie, to jest krytyczne, że pracujesz z nasmarowanej powierzchni,” Michael instruuje. „Więc możesz to zrobić po zastosowaniu tonera, a nawet po kremie nawilżającym. Ja preferuję to robić po olejku do twarzy”, mówi. Dlaczego? „Olejek do twarzy naprawdę gwarantuje, że Twoje narzędzie będzie bez wysiłku przesuwać się po skórze, nigdy nie ciągnąc ani nie szarpiąc”.

Aby przygotować moją skórę podczas demonstracji, Michael używa nowego Emerald Deep Moisture Glow Oil firmy Herbivore. „To mój obecny ulubiony olejek”, mówi. „Ma olej z nasion cannabis sativa, który jest super bogaty w kwas gamma-linolenowy. Jest świetny jako środek nawilżający i jest również pomocny w równoważeniu nieregularności hormonalnych.” Inne składniki to ashwagandha, shiitake, kurkuma, meadowfoam i squalane, który Michael mówi nam, że jest bajeczny dla zachowania młodości. Wynik!

Używa trzech lub czterech kropli do rozcierania między palcami i delikatnie wciska olejek w moją skórę ruchem wklepującym. „Ogólna zasada dotycząca naszej skóry mówi, że chce ona być traktowana z czułością” – mówi, więc nie ma potrzeby energicznego wcierania produktu.

TECHNIKA GUA-SHA

Michael zaczyna od podstawy mojego podbródka i pracuje w górę. „Zawsze chcesz pracować w górę, aby móc podnieść i wyrzeźbić twarz”. Trzymając narzędzie pod kątem 45 stopni, dociska je do mojej linii szczęki i przesuwa w górę w kierunku ucha.

„Zatrzymuję się wszędzie, gdzie znajdę węzeł i powoli przechodzę nad nim. Te węzły są w rzeczywistości zwapniałe toksyny, które po prostu utknęły w skórze, ponieważ twoje krążenie, z jakiegokolwiek powodu, stagnacji. My właśnie rozbudzamy krążenie w tym obszarze, aby rozbić te małe kieszonki.”

Rzeczywiście, czuję małe węzły w mojej linii szczęki, gdy on się nad nią porusza. Dziwne! Powinienem chyba robić to częściej.

Jak on osiąga zewnętrzną krawędź mojej twarzy, on daje narzędzie lekki wiggle tam i z powrotem, a następnie zwalnia. „To tylko zachęca wszystkie te płyny do uwolnienia i rozproszenia, więc twój układ krążenia może je odebrać, metabolizować i wyeliminować.”

Michael przechodzi przez szczękę po każdej stronie trzy razy. Możesz zrobić więcej po każdej stronie, jeśli chcesz; upewnij się tylko, że liczba ta jest symetryczna po obu stronach. Gdy kontynuuje pracę po obu stronach mojej twarzy, obejmuje następujące ścieżki:

W poprzek środka moich ust do krawędzi mojej twarzy.
Od zewnętrznej krawędzi mojego nosa, przytulając się pod kością policzkową do mojego ucha.
Od wewnętrznego kącika mojego oka do skroni.
Przytulając się do konturu brwi od środka do skroni.
Przesuwając się w górę od brwi do linii włosów, na całym czole.

WSKAZÓWKI, ABY UZYSKAĆ NAJLEPSZE EFEKTY

Nie jesteś pewien, jak dużego nacisku użyć? „Powiedziałbym, że stanowczy, kochający nacisk” – odpowiada Michael. „Trzymając narzędzie pod kątem 45 stopni, zapewniasz, że nie zacinasz go bezpośrednio w skórę. Zamiast tego, faktycznie unosisz je wzdłuż powierzchni”.

Chcesz być szczególnie delikatny z okolicą pod oczami, ponieważ skóra jest tak delikatna. Tak się składa, że gua sha może być niewiarygodnie skuteczne w przypadku opuchniętych oczu. „Odkąd skończyłem 30 lat, nie ma żadnego kremu pod oczy, leczenia ani serum, które mogłoby odbarczyć moje oczy”, dzieli się Michael. „Jedyną rzeczą, która zrobi to dla mnie, jest fizyczne poruszanie zastałego płynu za pomocą gua sha”.

Ponadto, niech twoja twarz będzie twoim przewodnikiem. Chodzi o to, aby przesuwać instrument po naturalnych cechach twarzy, aby lepiej wyrzeźbić jej kontury. „Twoja twarz powie ci bardzo wyraźnie, jakie są twoje punkty orientacyjne. Ponadto, słuchaj swojej twarzy! Na co dzień będzie ona potrzebowała różnych rzeczy”.

„W niektóre dni możesz stwierdzić, 'Oh wow, moje kości policzkowe potrzebują dużo więcej TLC’, a w inne dni pomyślisz, 'Wow, moje czoło trzyma dużo napięcia!’. Po prostu pozwól, aby twój układ mięśniowy powiedział ci, gdzie powinieneś umieścić swoją uwagę.”

CZY GUA SHA JEST SKUTECZNE?

Chociaż skrobanie kamieniem po twarzy nie brzmi zbyt relaksująco, jestem pod wrażeniem. Kiedy Michael demonstruje na jednej stronie mojej twarzy, zauważam, że jest tam lepsze krążenie. Czuję się też niesamowicie zrelaksowana. Cały proces przypomina mi, kiedy nauczyciel jogi przychodzi, aby dać masaż świątyni z olejkami eterycznymi podczas savasany. Czytaj: To niebiańskie.

„To dziwnie ożywcze i terapeutyczne”, zgadza się Michael. „Nie wyobrażasz sobie – zwłaszcza robiąc to dla siebie – że poczujesz się tak spokojnie, ale zawsze jest to ten wspaniały, medytacyjny akt”.

Co do fizycznych rezultatów, są one subtelne, ale ja osobiście widzę różnicę. W rzeczywistości, przy ciągłym stosowaniu w domu, dostaję komentarze od przyjaciół o tym, jak świeżo wygląda moja twarz po zastosowaniugua sha, co jest dla mnie wystarczające, aby poprzeć tę praktykę dbania o siebie.

Wielkie podziękowania dla Michaela za pokazanie nam jak to się robi! Jesteście ciekawi czy sami spróbujecie tego w domu? Możesz zdobyć swoje własne narzędzie do gua sha tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *