Masaż Kobido – czy działa? Jak go wykonywać?

Czym jest Kobido, naturalny japoński lifting twarzy?

Czym jest Kobido?
Kobido to coś więcej niż klasyczny masaż twarzy, to tradycyjna sztuka holistyczna o licznych zaletach, której początki sięgają XV wieku. Oznacza to dosłownie „starożytny sposób na piękno”. Sztuka ta pochodzi z linii, w której Shogo Mochizuki jest mistrzem 26 generacji Kobido. Kobido to rodzaj naturalnego, tradycyjnego liftingu twarzy charakteryzującego się zestawem technik manualnych o dużym stopniu zaawansowania. Należą do nich ugniatanie, perkusja oraz zestaw precyzyjnych i zdesynchronizowanych gestów, które wymagają doświadczenia i wielkiego opanowania. Na twarzy, od dekoltu do linii włosów, wykonywana jest cała choreografia ruchów artystycznych, połączona z drenażem i akupresurą. Ślady zmęczenia zostają wymazane, kontur twarzy przeprojektowany, harmonia rysów wzmocniona, pory ściągnięte, skóra zaczerwieniona, cera rozświetlona, a twarz imponująco odmłodzona.

Can you provide more detail about its benefits for the body and mind?

Utrzymanie pięknej skóry poprzez zwiększenie mikrokrążenia krwi i kolagenu, Kobido pozostaje doświadczeniem zmysłowym: krąży ki, energia życiowa, poprzez ręczną stymulację punktów akupunktury połączonych z organami ciała. Łagodzi stres, uwalnia hormony szczęścia i daje głębokie poczucie dobrobytu. Z sesji Kobido wychodzi się zregenerowanym i ożywionym.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Skóra z silnymi podrażnieniami, ciężkim trądzikiem lub bardzo wyraźnym trądzikiem różowatym nie może korzystać z masażu Kobido, ponieważ może się zbyt szybko nagrzewać. Osoba wykonująca masaż Kobido musi być świadoma. Pozycjonowanie, wymagana wiedza i złożoność gestów sprawiają, że musi on być wykonywany przez inną osobę, która jest doświadczona i przeszkolona w zakresie autentycznego Kobido. Niezbędna jest jednak również codzienna pielęgnacja skóry i tu właśnie pojawia się moja książka – aby na długo zachować piękną, młodą skórę, taką jak u Japonek, w szczególności dzięki japońskim zasadom i rytuałom. Znajdziesz tu wszystkie porady kosmetyczne dostosowane do Twojego typu skóry, a także kompletną serię automasaży twarzy oraz błędy, których należy unikać, aby mieć promienną twarz każdego dnia.

Od dziesięcioleci stosujemy kremy, aby pozbyć się zmarszczek, na próżno, jak się wydaje. Czy to holistyczne podejście do urody jest kluczem do walki z oznakami starzenia?

Starzenie się skóry wraz z przyciąganiem grawitacyjnym jest nieuniknione. Średnio skóra regeneruje się co 28 dni, a im jesteśmy starsi, tym ten czas na odnowę komórek się wydłuża. Dobre nawilżenie skóry jest jednym z kluczy do próby spowolnienia oznak czasu. Pochodzi ono głównie z tego, co pijemy i spożywamy. Szkolona w zakresie naturalnych dermokosmetyków, zawsze byłam fanką naturalnych i organicznych olejów roślinnych, które mają tę zaletę, że zawierają 100% składników aktywnych i są wolne od konserwantów, w przeciwieństwie do tzw. konwencjonalnych kremów. Oleje te w naturalny sposób wzbogacają warstwę hydrolipidową skóry i zatrzymują wodę podskórną dla trwałego nawilżenia. Dobry masaż twarzy w towarzystwie olejku dostosowanego do rodzaju skóry to jedna ze zwycięskich kombinacji, aby spróbować spowolnić marsz czasu.

Te japońskie rytuały pokazują nam, że piękno i zdrowie są ze sobą nierozerwalnie związane. Co może wpływać na „piękno” skóry?

Zdrowa skóra, znacznie bardziej niż nieskazitelna twarz, jest kryterium piękna par excellence w Kraju Wschodzącego Słońca. Wiele czynników może zmienić jakość skóry, w tym stres, zanieczyszczenie środowiska, alkohol, tytoń, nadmierna ekspozycja na słońce itp. W Japonii jednym z kryteriów bycia pięknym jest posiadanie białej skóry bez plam. Nierzadko można zobaczyć japońskie kobiety chodzące z parasolką w ręku, aby chronić się przed słońcem, świadome szkód, jakie może ono spowodować, jeśli nie będą ostrożne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *