Roller do twarzy efekty.

Co wałek robi dla twojej twarzy?

Prawdopodobnie widziałaś wałek do twarzy w mediach społecznościowych, a może nawet u koleżanki.

Ten mały gadżet najczęściej wykonany jest z jadeitu lub kwarcu różowego. Niektóre mają dwie kulki rolkowe, a niektóre wyglądają jak maleńki wałek z rolkami o różnej wielkości przymocowanymi do obu końców uchwytu.

Twierdzą one również, że oferują duże korzyści dla skóry.

Dlaczego więc ludzie masują swoją twarz wałkiem do twarzy? I czy ten trend się utrzyma?

Prosty akt masowania twarzy za pomocą wałka do twarzy ma mnóstwo korzyści dla Twojej skóry. Może nawet zmniejszyć stres i uwolnić napięcie, podobnie jak masaż ciała.

Czy rolowanie twarzy działa?

Niektóre z tych korzyści mogą być potencjalnie realne. Oto, co nauka mówi o tym do tej pory, choć wiele jeszcze nie wiemy:

 • Poprawia krążenie krwi w twarzy. Używanie wałka do twarzy może stymulować przepływ krwi do twarzy, co może pomóc sprawić, że skóra będzie wyglądać jaśniej.
 • Zmniejsza opuchliznę. Rolowanie może również zmniejszyć opuchliznę (np. worki pod oczami) poprzez stymulację drenażu limfatycznego. Niektóre badania ogólnie powiązały ten rodzaj masażu ze zmniejszeniem obrzęków. Ale potrzeba więcej badań, aby powiązać wałki do twarzy z jakąkolwiek poprawą opuchlizny na twarzy.
 • Masaż twarzy może poprawić Twój nastrój. Starsze badanie z 2008 roku sugerowało, że masaż twarzy zmniejsza niepokój u niektórych osób.
 • Masaż twarzy może poprawić wygląd skóry. Badanie z 2017 roku masażu twarzy wykazało pewne efekty przeciwstarzeniowe, zwłaszcza w połączeniu z kremem przeciwstarzeniowym. Jednak nie było to zrobione z rolkami do twarzy specjalnie.
 • Chłodzi i koi Twoją skórę. Jeśli przechowujesz swój wałek w lodówce lub używasz naturalnie zimnego kamienia, takiego jak jadeit, będzie on chłodził Twoją skórę przy kontakcie. Korzyści z tego płynące są jeszcze do ustalenia, ale niektórzy ludzie mogą cieszyć się z tego, co czują.
 • Rozprowadza produkt do pielęgnacji skóry. Rolki są zazwyczaj używane z olejkiem lub kremem nawilżającym, który ułatwia przesuwanie narzędzia po skórze. Proces ten może sprawić, że produkt zostanie głębiej wmasowany w skórę, choć nie potwierdzają tego żadne badania.

Jak używać wałka do twarzy ?

Wykonaj następujące kroki podczas używania wałka do twarzy:

 1. Zastosuj olejek do twarzy, serum lub krem nawilżający, który jest wystarczająco śliski. W przypadku braku nawilżenia, narzędzie może ciągnąć lub szarpać skórę, co w rzeczywistości może przyczynić się do powstania zmarszczek.
 2. Rozpocznij od szyi i wykonaj rolkę w górę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj rolkę w górę, a nie w przód i w tył.
 3. Roluj się od linii żuchwy do ucha po obu stronach, delikatnie naciskając. Możesz kontynuować ten ruch na całej drodze od szczęki do kości policzkowej.
 4. Roluj się od czoła w kierunku linii włosów, tylko w kierunku do góry. Jest to takie samo delikatne pociągnięcie, jakiego użyłabyś, gdybyś naciągała rękami napiętą i pozbawioną zmarszczek skórę.
 5. Roluj płasko nad brwiami poziomo, co może przynieść ulgę, jeśli boli Cię głowa.

Możesz również wykonać masaż twarzy lub ćwiczenia twarzy, zwane czasem „jogą twarzy”, bez wałka.

Jak często należy używać wałka do twarzy?

Rolki do twarzy są bezpieczne do stosowania każdego dnia. Niektóre badania wskazują, że zobaczysz lepsze rezultaty, jeśli będziesz go używać również długoterminowo.

Jak długo należy się wałkować?

Nawet jeśli masz tylko kilka minut, możesz nadal być w stanie uzyskać niektóre z korzyści de-stresujących.

Badanie z 2018 roku wykazało, że używanie wałka do masażu twarzy przez zaledwie 5 minut może zwiększyć przepływ krwi do policzków. Używanie wałka przez 10 minut powinno być wystarczające. Zawsze zatrzymuj się, jeśli zaczyna boleć. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co związane z Twoją skórą, bycie delikatnym jest kluczowe.
Mity na temat masażu rollerem do twarzy

Istnieje wiele dużych twierdzeń na temat wałków do twarzy, ale nie ma jeszcze wielu dowodów na to, że robią one wiele.

Omówmy kilka mitów na temat wałków do twarzy.

 • Korzystanie z wałka może wyszczuplić swoją twarz: Fałsz. Jedynym sposobem na prawdziwą utratę wagi z każdej części ciała, w tym twarzy, jest odżywianie i ćwiczenia. Jednak potencjał de-puffing wałka do twarzy może sprawić, że Twoja twarz będzie wyglądać szczuplejsza tymczasowo.
 • Wałek do twarzy może wyleczyć jakąś dolegliwość: Fałsz. Chociaż istnieją twierdzenia, że kryształy lub inne materiały mogą pomóc w leczeniu chorób, nie ma żadnych dowodów.
 • Rolki do twarzy mogą mieć trwałe efekty: Fałsz. Chociaż możesz zauważyć pewną poprawę w niektórych elementach swojej skóry, zmiany prawdopodobnie nie będą trwałe. Konsekwentne stosowanie jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na zaobserwowanie korzyści w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *